Listopad 2013

Liebster Award

25. listopadu 2013 v 18:04 | TS |  Sh*ts
Tak že prý nějaký Liebster Award (taky cítíte tu pochybnou zkomoleninu angličtiny s němčinou? :D ). Že nevíte, co to je? Já taky ne, ale Asnazu to zřejmě ví (a nestyděla se mě do toho zavrtat! :D ) a když se jí zeptáte, jistě vám ráda odpoví (;

Pomocí kláves CTRL+C a následně CTRL+V kopíruji text od výše zmíněné, cituji:
*
Pravidla jsou následující:
1. Napsat 10 faktů o mně (autorovi blogu)
2. Odpovědět na 10 otázek od toho, kdo tě nominoval
3. Vymyslet vlastních 10 otázek
4. Nominovat 5 blogerů, kteří mají méně než 200 pravidelných návštěvníků, a o této skutečnosti je informovat.
*
- konec citace.

Protože jsem strašně asociální, pokud jde o můj virtuální život, a že jsem vlastně takový Forever Alone mezi blogy, dovoluji si zdržet se posledních dvou bodů. Asnazu řekla, že můžu, a Asnazu to musí vědět :D
(P.S. Drahá Asnazu, tohle je článek s rekordním počtem odkazů na Tvůj blog jako poděkování za nominaci :D )
______________________________________________________________________

Moje Desítka:
1) Jsem cholerik. Někdy mě úplné prkotiny dokáží vytočit nepřiměřeným způsobem. Někdy jsem hrozně vzteklá kvůli hloupostem. A někdy mi zase ty nejmenší maličkosti dělají až nesmyslnou radost. Když jde o něco, co je pro mě důležité, tak jedu na sto, někdy na sto padesát procent. Nic nedělám jen napůl a nerada odcházím od rozdělané práce. Být cholerik znamená být hodně emotivní člověk. Když mám radost, směju se nahlas a od srdce, když mám vztek, křičím nejhlasitěji a jsem hysterická, když miluji, tak miluji šíleně, a když blázním, tak z Lásky.

2) Jsem strašný puntíčkář. Možná je to dokonce nějaká lehčí forma obsedantně kompulsivní poruchy. :D Pro někoho jsem snad až nepřiměřeně pořádná a pečlivá. Mám ráda, když každá věc má své místo, a nesnesu, když někdo přijde a dělá kolem mne nepořádek. U cizích lidí mi to nevadí, ale u sebe, a konkrétně u mě v pokoji, musím mít vždycky uklizeno, jinak jsem nervózní. Nejhorší je, když dělá doma bordel někdo z rodičů - to se pak ve mně probouzí cholerik :D

3) Ráda čtu a čtu hodně. Miluju knihy, tedy ty dobré. Myslím, že na knížky mám dobrý vkus. Čtu hlavně klasiky, krásnou literaturu a literaturu faktu, třeba o umění nebo o filosofii. Jedním z mých oblíbených Spisovatelů s velkým S je například pan Karel Čapek. Poslední dobou uvažuju o kariéře literárního kritika, to by mě mohlo bavit.

4) Chci jít studovat na FFUK (Filosofická Fakutla Univerzity Karlovy) obor Filosofie. Je to (vedle knih) asi má největší "duchovní vášeň". Teď třeba čtu Platónovy dialogy. A pak mě napadají ty "strašně oduševnělé" bláboly, co tu píšu.

5) Taky někdy zkouším psát. Zkouším je to správné slovo. Zkouším poezii a zkouším i prózu. Ne že by něco z toho, co obvykle píši, mělo nějakou valnou kulturní a mravní hodnotu :D

6) Jsem z jedné osminy (!!) Francouzska. Po mé prababičce z tátovy strany, která byla rodilá Francouzska a vzala si Čecha. Měli spolu mojí babičku, jež žila léta ve Francii, než se vrátila do Čech. Žel bohu, nikdy nenaučila svoje děti francouzsky, takže já ani táta neumíme francouzsky skoro žbleptnout.

7) Zbožňuji filmy Tima Burtona. Je to génius. Mým nejoblíbenějším je Velká ryba. Kdy vidím ten film postopadesáté, postopadesáté se zamiluji.

8) Mám doma celou sbírku šátků, palestin, klobouků (zbožňuji ty ve stylu Al Capone) a slunečních brýlí. Stále znova utrácím peníze za nové kousky, i když už jich mám tolik, že je ani všechny nenosím :D

9) Jsem devětadevadesáti procentní abstinent. Piji jen vyjímečně a zpravidla jen víno nebo Becherovku Lemond.

10) Má nejoblíbenější barva je růžová. Moc ji ale nenosím, takže poznat to jen tak nejde.
____________________________________________________________________________

Desítka od Asnazu:

1) Věříte v boha? Nebo jen v 'cosi' nebo nevěříte vůbec?
Věřím. Věřím v "cosi" a říkám tomu Bůh, protože to hezky zní. Věřím v brahman a átman. V Jedno Jediné Jsoucno, jehož součástí je každý z nás. Věřím, že všechno bytí je téhož původu a že všechny duše jsou jen střípky jedné Velké Duše. Věřím v Absolutno, které vdechuje živým tvorům duši a neživé věci drží pohromadě a roztrhává na kousky coby energie, která spoutává a roztrhává atomy. A věřím, že Vesmír je tlukoucí srdce Boha. Toho Boha všude kolem. Toho Boha v nás. Bůh je brahman. A my jsme átman.

2) Věříte v lásku na první pohled?
Ne. To by pro mě znamenalo tvrdit, že svazek tak důvěrný, pevný a silný, že jej lze nazývat Láskou, může vzniknout v několika vteřinách. Pro mě to je jako ponižovat Lásku na úroveň Zamilovanosti, na úroveň, která Jí nepřísluší. Jistě, člověk se může zamilovat na první pohled, ale je to pořád "jen" zamilovanost, jen takový předstupeň Lásky. Dokud jsme zamilovaní, není to opravdová Láska, ta přichází až potom. Láska potřebuje čas a péči, jako pevnost která se staví kámen po kamínku. To si myslím já.

3) Vaše oblíbené místo?
Tak to je jednodušší (: Krom svojí postele ( :D ) mám ráda čajovny, knihovny a různá jiná tichá místa, hlavně v přírodě mimo město, taková kam nikdo nechodí.

4) Kdybyste se mohli narodit v jiné zemi nebo jiné době, kdy nebo kde byste chtěli aby to bylo?
Zajímavá otázka. Hodně ráda bych se podívala třeba do antického Řecka, do doby, kdy ještě stála Akropolis a všech sedm divů světa, do doby, kdy přednášeli největší filosofové svá učení. Fakt by se mi líbilo poklábosit si třeba se Sokratem, Platónem nebo Aristotelem (: Ale jinak si myslím, že se mi život tady a teď zamlouvá, protože jak jinak bych mohla znát ty Všechny Skvělé Lidi, které nazývám svými přáteli?

5) Letěli jste někdy letadlem?
Jen jednou, ale za to vyhlídkovým. Nemůžu srovnávat, ale domnívám se, že to je něco lepšího než obyčejné cestovní letadlo. (:

6) Máte domácího mazlíčka? Pokud ano, jakého?
Nemám a ani nechci. Z lásky ke zvířatům. Jsem totiž strašně líný a nezodpovědný člověk, pokud jde o to se o ně starat. Mám dost práce s tím se postarat sama o sebe :D I když vlastně jednoho takového živočicha mám, funí, vrčí, mručí, vrní, slintá, všude se drbe, škrábe, kouše, olizuje mi obličej a tak. Říká se tomu přítel obecný nebo tak nějak, ale já mu říkám Blázínek (:

7) Kdo je váš oblíbený herec a herečka a proč?
Johnny Depp, protože je to Johnny Depp, a Ewan McGregor, protože má sexy zadek. A taky Rachel McAdams, protože je celá sexy. Taky mám ráda Jima Carreyho, protože mě vždycky umí rozesmát (: Ale mám ráda víc herců a hereček, takže nejoblíbenějšího asi ani nemám (:

8) Co si myslíte o globálním oteplování?
Že ty předchozí otázky byly docela snadné :D Hm, tak já se pokusím to formulovat: globální oteplování je jedna z mnoha věcí, kterými lidstvo dokázalo zdevastovat planetu když ne úplně, tak na 99%. Jenže ono to všechno souvisí se vším: globální oteplování, ozonové díry, tání ledovců, kácení pralesů, znečištění oceánů, smog, v neposlední řadě přelidnění... Je to tak trochu i důvod, proč jsem u otázky číslo 4 neodpověděla "budoucnost". Tak nějak mě už teď děsí, co tu po nás, homo sapiens, jednou zbyde. (Připomíná mi to citát od Andrého Gidea: "Přírodu jsme nezdědili po svých předcích, ale půjčily nám ji naše děti.")

9) Kdyby jste mohli cestovat v čase, chtěli byste se vrátit a změnit něco ve své minulosti nebo třeba se jen podívat do jiné doby, která vás zajímá?
Jak už jsem řekla, budoucnost lidstva jako takového mě děsí, zároveň ale mě zajímá, co bude třeba za sto, dvě stě, tisíc let... A na minulosti bych asi neměnila nic, sice jsou věci, které člověka vždycky budou mrzet, ale naše minulost z nás dělá to, co jsme dnes. Někdo řekl: "Nemůžete se vrátit a změnit minulost, ale právě teď máte šanci změnit budoucnost." Nebo tak něco...

10) Máte už vymyšlené dárky na Vánoce? (nebyla by nějaká inspirace? :D)
Dárky si dáváme jen v nejužším kruhu rodinném. Já s rodiči se skládáme na dárek pro bratra a jeho přítelkyni (žijí spolu), já s bratrem na dárek pro rodiče, a oni společně na dárek pro mě. Pravděpodobně budeme kupovat nějaké domácí spotřebiče, protože to je užitečná věc a my jsme užiteční lidé :D A já dostanu knihy, to vím určitě. A mám ještě jeden naplánovaný dárek, ale to je tajemství, takže to nesmím prozradit x-:
_________________________________________________________________

TS